Freetrack

Система моніторингу

Диво-кепка від Ford, допоможе водію не заснути за кермом

Водії, які багато часу проводять за кермом, виснажуються і з часом втрачають концентрацію.А якщо вони ще й втомлені – є великий ризик заснути. Особливо це стосується далекобійників. Коли водій засинає на дорозі, це може призвести не лише до ДТП, але й до смерті. Саме тому автомобільна компанія Ford взялась за розробку кепку SafeCap, що має запобігати сну за кермом, пише інтернет-часопис fastcompany.com.

Кепку SafeCap відстежує всі рухи голови водія і визначає, коли вони схожі на процес засинання.
У випадках коли SafeCap фіксує схиляння голови характерне для засинання,  вона може розбудити водія за допомогою звукових сигналів, спалахів світла або вібрації.

Ford розробила кепку спільно з креативним агентством GTB.Розробники SafeCap вивчали і записували дані про рухи голови при водінні авто і виділяли серед них ті, які схожі на засинання. У кепку вбудували акселерометр і гіроскоп, призначені для відстежування рухів голови. Всередині кепки вмонтували компоненти, які можуть видавати звук, відбувати і створювати спалахи світла.

Наразі кепка SafeCap лише на стадії дослідного прототипу. За словами її творців, проект ще не завершений. Розробники сподіваються, що зможуть залучити до проекту більше партнерів і ще більше вдосконалити такий корисний девайс. Поки що невідомо, коли розробку запустять у масове виробництво.

Детальніше: https://www.fastcompany.com/40490733/ford-just-made-a-trucker-hat-that-uses-technology-to-save-truckers-lives?partner=rss&utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=rss+fastcompany&utm_content=rss