Freetrack

Система моніторингу

Кулі Project Loon відновили стільниковий зв'язок після урагану

Кулі Project Loon відновили стільниковий зв’язок після урагану

Кулі проекту Project Loon довели, що вони придатні для практичної розбудови мобільної мережі. Інженери Google, які займаються проектом, повернули з їхньою допомогою мобільний зв’язок у Пуерто-Ріко, який постраждав від урагану «Марія» у вересні 2017 року.

Нищівна стихія залишила територію острова практично без стільникового зв’язку. Отримавши дозвіл відповідних органів країни, фахівці Google, які займаються проектом Project Loon, використовували повітряні кулі для відновлення в Пуерто-Ріко стільникового зв’язку. Подробиці цього запуску не розкриваються – невідомо, скільки саме куль було задіяно і яку територію вдалося охопити.

Проект Google Project Loon повинен був перейти в стадію комерційного ще більше року тому. Однак цього не сталося, і він досі знаходиться в тестовій стадії. Проект Project Loon дозволить забезпечити доступ до бездротового інтернету у важкодоступних куточках Землі за допомогою спеціальних повітряних куль. Він вже тестується на Шрі-Ланці, у Бразилії, Новій Зеландії, Австралії та Індонезії.

Кулі Project Loon відновили стільниковий зв'язок після урагану

Project Loon – це спроба до 2018 року виконати прогноз, за яким 6 млрд людей будуть в онлайні. Для цього пошуковий гігант планує запускати повітряні кулі на висоту в 20 км, звідки вони зможуть покривати більшу площу. Через те, що кулі постійно дрейфують в атмосфері і дуже великій висоті польоту, для роботи такої мережі використовується власний стандарт зв’язку. Він не сумісний зі звичними Wi-Fi і стільниковими мережами. Для підтримки напрямку польоту Google використовує складні алгоритми, щоб переміщати кулі за допомогою повітряних потоків і сонячної енергії. Для цього повітряні інтернет-станції несуть на собі необхідну електроніку, антени і сонячні панелі.

Читати детальніше: https://techtoday.in.ua/news/kuli-project-loon-povernuli-mobilniy-zv-yazok-pislya-katastrofi-80672.html