Система FreeTrack надає можливість проконтролювати відвідування контрольних точок, переміщення персоналу, час перебування у замовника, дотримання маршрутів руху. Контроль мобільного персоналу (торгових представників, агентів з продажів, менеджерів, експедиторів, кур’єрів) здійснюється на основі системи GPS моніторингу при використанні мобільних телефонів з вбудованими GPS приймачами.

Агенти з продажів та експедитори, менеджери з продажів, торгові представники, кур’єри, основну частину робочого часу проводять поза межами офісу. Реальна оцінка ефективності їх роботи і можливість аналізу надає достовірну інформацію про факти відвідин запланованих торгових точок, маршрути пересування працівників, та фактичного часу, проведеного менеджером у Клієнта.

Завдяки спеціальній програмі, що встановлюється на мобільний телефон, активізується GPS приймач та із заданою періодичністю визначається місцезнаходження кур’єрів, торгових представників, експедиторів. Далі по каналах мобільного зв'язку, детальна інформація про переміщення в режимі реального часу, передається на сервер. А диспетчерське програмне забезпечення надає Клієнту можливість переглянути відвідані пункти та історію пересування. У програмному забезпеченні можна задавати контрольні зони, які необхідно працівнику відвідати, а диспетчеру проконтролювати.