Система моніторингу FreeTrack дає можливість отримувати повний аналіз руху автотранспорту, що, в свою чергу, дозволяє автовласнику уникнути зайвих витрат на пальне, амортизацію тощо.

Адже, як правило, водії «не договорюють» при звіті керівництву про реальний пробіг автомобіля, реальні витрати пального, стоянки, штрафи, несанкціоновані відхилення від заданого маршруту і т.д. За допомогою системи моніторингу FreeTrack цього легко можна уникнути, а отже, здешевити перевезення і, відповідно, досягти реальної економії витрат.

Кошти, витрачені на встановлення і обслуговування системи FreeTrack, повернуться до автовласника вже за кілька місяців. Досягти максимально короткого терміну окупності вдається завдяки реальній економії коштів.

Зекономив - отже, заробив

30%

Економія по пальному
на підприємстві

15%

Економія на
амортизаційних витратах
автопарку

15%

Економія, що досягається
за рахунок правильного
транспортування продуктів

50%

Економія витрат
на мобільний зв'язок

Як це відбувається?

1. Економія по пальному на підприємстві. У відсотковому еквіваленті складає  30%

Формується за рахунок різниці між "фактичними" показниками спідометра автомобіля та реальними показниками пробігу, прорахованих системою GPS моніторингу FreeTrack:

 • Постійний контроль реального пробігу транспорту унеможливлює додаткові витрати на пальне, так як часто у «хитрих» водіїв виникає бажання «вплинути» на показники спідометра;
 • Ліквідація розбіжностей між фактичними та нормативними технічними характеристиками автотранспорту: некоректно відтарований спідометр або зношені колеса, внаслідок чого  відстань, яку проїхав автомобіль по показниках спідометра, може відрізнятися від реальних показників, зафіксованих системою FreeTrack.

Також у транспортний засіб монтується датчик пального RСS. На основі даних GPS трекера та датчиків пального система моніторингу транспорту FreeTrack надає інформацію про час, місце, об'єм заправок і зливів палива, витрати палива під час руху.
За допомогою контролю рівня пального можна легко дізнатися, де водії купують «липові» чеки або отримують готівку з паливних карток. Іншими словами, контроль витрат пального застосовується у випадках, коли потрібно точно дізнатися споживання палива двигуном, а контроль рівня пального використовується для виявлення і припинення зловживань. Ці датчики встановлюються в паливний бак і жодним чином не пов'язані з паливною системою та не впливають на її роботу.

2. Економія на амортизаційних витратах автопарку. У відсотковому еквіваленті складає  15%

Досягається завдяки грамотному та злагодженому управлінню диспетчером роботи водіїв. Система GPS моніторингу транспорту FreeTrack розробляє оптимальні маршрути і шляхові завдання, здійснює аналіз маршрутів за тривалий період часу,  порівнює планові і фактичні маршрути, здійснює оперативне управління шляховими листами в режимі реального часу.
Ефективна транспортна логістика дозволить оптимізувати вантажні перевезення, мінімізувати затримки при доставці вантажів, уникнути пов’язаних із цим фінансових втрат та втрат Клієнтів:

 • Кваліфікований диспетчер, що має перед очима повну картину руху транспортних засобів автопарку, має змогу відправити на маршрут відповідний автомобіль, що є найближче до потрібного місця, та проконтролювати вчасне виконання поставленої задачі.
 • Режим роботи «тут і зараз» дає можливість диспетчеру працювати в системі FreeTrack з будь-якого віддаленого місця, де є доступ до інтернету, та здійснювати постійний контроль транспорту.
 • Задаючи геозони на електронній карті місцевості оператор-диспетчер отримує повідомлення про перетин транспортним засобом їх меж, його в’їзд/виїзд у/за контрольні зони. Систему можна налаштувати так, щоб вона автоматично інформувала диспетчера про відхилення руху транспортного засобу від заданого заздалегідь маршруту. Це в свою чергу дає змогу диспетчеру більше часу приділити виконанню інших завдань, пов’язаних з логістикою автотранспорту.

3. Економія, що досягається за рахунок правильного транспортування продуктів та товарів.  У відсотковому еквіваленті складає  15%

Забезпечується завдяки моніторингу швидкості руху, дотриманню водіями заданих маршрутів та використанню відповідних давачів:

 • давачі відкриття дверей вантажних відсіків автомобілів - фіксують відкриття дверей контейнерів/вантажних відсіків транспортних засобів, що унеможливлює несанкціоноване проникнення;
 • давачі температури та вологості фіксують відповідно температуру та вологість повітря (напр., у рефрижераторах)

4. Економія витрат на мобільний зв'язок. У відсотковому еквіваленті складає 50%

Досягається завдяки значному скороченню телефонних розмов диспетчера із водієм, особливо в умовах роумінгу.

5. Окрім того, додаткова економія досягається завдяки:

 • підвищенню продуктивності праці водіїв та покращенню дисципліни персоналу: розробка ефективної системи оплати та мотивації праці водіїв; підвищення ефективності контролю виконання завдань, маршрутів і графіків руху.
 • підвищенню ефективності управління та покращенню якості обліку внаслідок отримання достовірної оперативної інформації про місцезнаходження автотранспорту і вантажу, пробіг, зупинки, час у дорозі, швидкість руху, витрати палива, виконання маршрутів, графіків руху тощо.
Приклад №1
Читати кейс

Розглянемо дослідження компанії, автопарк якої налічує 29 одиниць техніки (17 легкових та 12 вантажних автомобілів), що встановила на свої транспортні засоби систему FreeTrack. Завдяки останній, за перший місяць роботи підприємство досягнуло значної економії пробігу (в середньому близько 200 км на кожну одиницю транспорту), внаслідок чого робота водіїв стала набагато ефективнішою.

Розрахунок економії витрат:

Вартість затрат на встановлення GPS системи FreeTrack на рік:
Устаткування для легкових автомобілів17 х 175 € = 2975 €
Устаткування для вантажних автомобілів12 х 200 € = 2400 €
Датчики рівня палива із встановленням12 х 230 € = 2760 €
Щомісячне обслуговування в рік17 х 12 х 12 € = 2448 €
Щомісячне обслуговування в рік з контролем палива12 х 12 х 15 € = 2160 €
 Всього: 12743 €
Економічний ефект протягом 1 року:
Економія на пробігу легкових автомобілів:17 х 12 х 200 = 40 800 км
Економія на пробігу вантажних автомобілів:12 х 12 х 200 = 28 800 км

Далі, виходячи з того, що легковий автомобіль витрачає в середньому 10 л/100 км, а вантажний автомобіль - 30 л/100 км, отримаємо:

40 800х 0,1 = 4080 л,витрати в грошовому еквіваленті4080 л х 1 € = 4080 €
28 800  х 0,3 = 15120 л,витрати в грошовому еквіваленті8640 л х 1 € = 8640€
 У цілому, витрати складають12 720 €!

Як бачимо, витрати на встановлення та технічне обслуговування системи FreeTrack окуповуються Клієнтові вже за перший рік роботи. А кожного наступного року Клієнт економить (за мінусом абонплати): 12 720 € - 4 648 € = 8 072 €, оскільки вартість устаткування вже не враховуватиметься.

Додамо сюди економію трудовитрат, яка не завжди враховується та досягається за рахунок підвищення ефективності години роботи водія. Загалом з 365 днів у році, беремо 255 робочих днів. Виходячи з вартості однієї години (заробітна плата та інші складові витрат) - близько € 1,1,  та кількості транспортних засобів (29 одиниць), отримаємо такий результат:

255 х 1,1 х 29 = 8 134,5 €!

Приклад №2
Читати кейс

Автомобіль MAN TGA за звітний місяць проїхав 10 560 км. В дорозі водій здійснив заправку на суму 39 000 грн. (тобто 3 900 л по ціні 10 грн/л по чеках). При виїзді з бази підприємства в баку автомобіля був залишок пального 120 л, при поверненні - він становив 60 л. Шляхом нескладного  розрахунку бачимо, що розхід пального становить 37,5 л/100 км. Натомість після формування звіту по пальному системою FreeTrack виявилося, що фактично даний автомобіль спожив на 10 560 км 3 305,28 л пального, що становить 31,3 л/100 км.

Порівнявши дані обох звітів, отримаємо загальну різницю у витратах пального - 654,72 л, що при ціні пального 10 грн/л складає 6 547,20 грн.

Приклад №3
Читати кейс

Компанія, що займається перевезеннями вантажів, звернулась до нашої Компанії по допомогу у вирішенні питання підвищення контролю використання палива та місцезнаходження  транспортних засобів.

Автопарк підприємства налічує 30 одиниць, систему FreeTrack встановили на 18 вантажівок. Вже за перший місяць роботи Системи, витрати пального знизилися в середньому на 15% (або 585 л), як стверджує керівник відповідального підрозділу компанії*.

Нижче наведено розрахунок економії витрат на пальне за останні 10 місяців роботи підприємства:

Загальний об'єм пального, що використовувався до встановлення системи FreeTrack:
18 х 4 485 л = 80 730 л

Загальний об'єм пального (з урахуванням 15% економії): 18 х 3 900 л = 70 200 л
Загальна економія пального, літрів: 80730 л - 70 200 л = 10 530 л

Економія витрат пального (виходячи з вартості 1 літра пального - 1 €) за 10 місяців роботи системи FreeTrack:

1 € х 10 530 л = 10 530 €!

* -    "…На наші автомобілі ми встановили систему FreeTrack з можливістю контролю витрат палива. Після встановлення системи, витрати палива впали приблизно на 15%. У нас є конкретна картина використання транспортного засобу і витрат палива. Тепер ми впевнені в маршрутах руху,  заправках, і в неможливості нецільового використання, що значно зменшує наші непрямі витрати. Приємно, що систему постійно вдосконалюють, створюють додаткові можливості для аналізу транспортуМи задоволені продуктом FreeTrack і рекомендуємо іншим!"

Приклад №4
Читати кейс

Приклад впровадження системи GPS моніторингу на 10 автомобілях (враховується тільки економія від палива):

До впровадження системи:
Середній пробіг за місяць6000 км
Середня норма витрати палива20л/100км
Вартість палива10 грн /л
Середня витрата палива в місяць60 х 20 х 10 = 12 000 грн

За останні кілька років досвіду впровадження систем GPS моніторингу було встановлено, що в середньому скорочення пробігу через унеможливлення нецільового використання транспорту становить 20%.

Після впровадження системи:
Середній пробіг за місяць4800 км
Скорочення пробігу в місяць1200 км
Зниження витрати палива в місяць на один автомобіль(60 х 20 х 10) – (48 х 20 х 10) = 2400 грн
Зниження витрати палива в місяць на 10 авто24 000 грн
Зниження витрати палива в рік на 10 авто288 000 грн

288 000 гривень - саме такий середній ефект від впровадження системи FreeTrack
на десяти автомобілях на рік. (Враховувалася лише економія пального!).

Витяг з листа нашого Клієнта: "...суттєво зменшилися витрата палива, з'явилася можливість проводити аналіз відвідувань торгових точок, обліку робочого часу водіїв. Ефект від впровадження системи GPS моніторингу став проявлятись відразу після встановлення на автомобілі. "

  Дзвоніть за телефоном (067) 350-29-89
  або залиште заявку!