Amazon запатентував спеціальний дрон, що підзаряджатиме електромобілі на ходу

Американська компанія Amazon отримала патент на безпілотний літальний апарат, призначений для підзарядки електромобілів на ходу. Передбачається, що такий спосіб зарядки, насамперед, використовуватимуть водії, які настільки розрядили батареї свого електромобіля, що не зможуть дотягнути до найближчої зарядної станції.

Сам процес сильно нагадує дозаправку літака в повітрі, яка дозволяє значно збільшити запас ходу без необхідності посадки на аеродром. Тут же практично повністю розряджений електромобіль зможе не стояти на узбіччі в очікуванні допомоги або зарядки, а повільно пересуватися в напрямку найближчої електрозаправки.

Щоб скористатися «зарядним дроном» треба встановити на дах свого транспортного засобу відповідну «док-станцію». Викликаний по бездротовому каналу дрон знаходить автомобіль, синхронізує з ним свою швидкість і приземляється на дах, і після фіксується, підключається до коннектора док-станції та дозаправляє електро-автівку .

Amazon запатентував спеціальний дрон, що підзаряджатиме електромобілі на ходу

Хоча все виглядає просто неймовірно красиво, є і певні застереження до цього проекту.Для підзарядки електромобіля буде потрібно досить ємна (а значить важка) батарея, яку буде не так-то просто забрати літальному апарату, якому до того ж знадобиться для польоту своя власна батарея. Уявити собі пристрій, здатний забрати батарею хоча б на 10 кВтг (наприклад, Tesla Powerwall такої ємності важить більше 100 кг, а комплект батарей Tesla Model S на 85 кВт / год – більше 500 кг), і точно приземлитися на дах автомобіля, ще й утриматися там під час руху, на нинішньому етапі розвитку технологій досить важко.

Відзначимо, що Amazon подав заявку на патент ще в 2014 році, але тільки днями отримав схвалення від американського патентного бюро.

Джерело: https://itc.ua/news/amazon-zapatentovala-bespilotnyiy-letayushhiy-dron-prednaznachennyiy-dlya-podzaryadki-elektromobiley-na-hodu/