Автоконцерн Scania оштрафовано на 880 мільйонів євро за участь у картельній змові

Як зазначає українське інтернет-видання finance.ua, шведський концерн Scania, який випускає вантажні автомобілі та автобуси, було оштрафовано на 880 мільйонів євро за участь у картельній змові.

Про це, в середу 27 вересня, оголосила єврокомісар з питань конкуренції Маргрет Вестагер на прес-конференції у Брюсселі.

Про картельну змову великих автомобільних концернів Volkswagen, MAN, Daimler, Volvo, Iveco і DAF стало відомо ще в липні минулого року.

Їх оштрафували на рекордну суму в розмірі 2,9 мільярда євро. Компанії визнали участь у змові в обмін на 10-відсоткове скорочення своїх штрафів.

Scania, яка входить до концерну Volkswagen, не визнавала участі в змові. Вестагер підкреслила, що компанія відмовилася від будь-якої співпраці з Єврокомісією і тому не могла розраховувати на будь-яке пом’якшення штрафу.

Єврокомісія зазначила, що Scania протягом 14 років була у змові з іншими членами картелю щодо ціноутворення на вантажні автомобілі.Крім того, компанії домовлялися навіть про те, коли впроваджувати нові технології і робили це синхронно.

Джерело: http://news.finance.ua/ua/news/-/411381/yevrokomisiya-oshtrafuvala-vyrobnyka-vantazhivok-scania-na-880-miljoniv-yevro