Чи впорвадить США законодавчі зміни у сфері GPS моніторингу

  В США податкові органи досить активно обговорюють можливість впровадження нового податку на використання систем GPS моніторингу автотранспорту, який згодом буде запропоновано для розгляду і в Євросоюзі. Якщо Ви використовуєте GPS трекер на власному транспорті або маєте автопарк із вбудованими GPS модулями, датчиками рівня пального і іншими пристроями контролю автотранспорту, то відповідний законопроект явно несе негативні наслідки. Проте, як зазначають розробники відповідного податку, закон матиме на меті більш глобальне розуміння оподаткування автотранспорту ніж просто можливість вилучення додаткових коштів від платників податків.

  Основним поштовхом для створення відповідного податку стало використання електромобілів та транспорту із гібридними двигунами, які стають досить популярними за кордоном. Як відомо, для того щоб зменшити викиди шкідливих речовин в атмосферу, власникам так званих «екологічних» автівок надали ряд податкових пільг, які зараз досить вагомо впливають на дохідну частину бюджету. Справа в тому, що податки від автовласників є основним джерелом фінансування будівництва доріг і їх ремонту і, відповідно, зменшення надходження коштів до бюджету негативно впливатиме на стан доріг загалом.

honda-jazz-hybrid  Тому даний податок і має на меті залучити додаткові кошти від власників екологічних автомобілів. А використання системи GPS моніторингу стане ефективним методом контролю за пройденим шляхом транспорту, який і буде оподатковуватись. Також автори законопроекту зазначають можливість використання геозон – платних автомагістралей та приватних територій, пройдений шлях по яких не буде враховуватись при оподаткуванні.

  Звичайно, така ініціатива з боку держави не підтримується власниками електромобілів та автотранспорту з гібридними двигунами та всіляко блокується, проте досить важко сперечатись із твердженнями податкових органів, що хто користується дорогами повинен платити за цей привілей.


Leave a Reply