Диво-кепка від Ford, допоможе водію не заснути за кермом

Водії, які багато часу проводять за кермом, виснажуються і з часом втрачають концентрацію.А якщо вони ще й втомлені – є великий ризик заснути. Особливо це стосується далекобійників. Коли водій засинає на дорозі, це може призвести не лише до ДТП, але й до смерті. Саме тому автомобільна компанія Ford взялась за розробку кепку SafeCap, що має запобігати сну за кермом, пише інтернет-часопис fastcompany.com.

Кепку SafeCap відстежує всі рухи голови водія і визначає, коли вони схожі на процес засинання.
У випадках коли SafeCap фіксує схиляння голови характерне для засинання,  вона може розбудити водія за допомогою звукових сигналів, спалахів світла або вібрації.

Ford розробила кепку спільно з креативним агентством GTB.Розробники SafeCap вивчали і записували дані про рухи голови при водінні авто і виділяли серед них ті, які схожі на засинання. У кепку вбудували акселерометр і гіроскоп, призначені для відстежування рухів голови. Всередині кепки вмонтували компоненти, які можуть видавати звук, відбувати і створювати спалахи світла.

Диво-кепка від Ford, допоможе водію не заснути за кермом

Наразі кепка SafeCap лише на стадії дослідного прототипу. За словами її творців, проект ще не завершений. Розробники сподіваються, що зможуть залучити до проекту більше партнерів і ще більше вдосконалити такий корисний девайс. Поки що невідомо, коли розробку запустять у масове виробництво.

Детальніше: https://www.fastcompany.com/40490733/ford-just-made-a-trucker-hat-that-uses-technology-to-save-truckers-lives?partner=rss&utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=rss+fastcompany&utm_content=rss