Альпіністів що здійснюють сходженя на Еверест будуть забезпечувати  GPS-трекерами

  Влада Непалу має намір роздавати GPS-трекери альпіністам, які здійснюватимуть сходження на Еверест. Це допоможе в надзвичайних ситуаціях й унеможливить спроби фальшивого підкорення найвищої точки Землі.
Людина вважається такою, що підкорила Еверест, в разі надання доказів у вигляді фотознімків зроблених на вершині  і повідомлення від її представника, що перебуває в базовому таборі під вершиною. У 2016 році Дінеш Ратход (Dinesh Rathod) і Таракешварі Ратход (Tarakeshwari Rathod) назвали себе першою індійської сімейною парою, що підкорила Еверест. Однак, як з’ясувалося згодом,  чоловік та жінка сфальшували фотознімки, позаяк на вершину піднятись так і не змогли. Після цього їм було заборонено займатися альпінізмом в Непалі протягом наступних 10 років.

  Як повідомляє агентство Reuters, з посиланням на представника міністерства туризму Непалу Дургу Датта Дхакала (Durga Dutta Dhakal), деяким альпіністам при сходженні на Еверест протягом 2017 році будуть видаватися GPS-трекери, щоб уникнути фальшування факту підкорення вершини.
«Якщо такий метод виявиться ефективним, ми зробимо його обов’язковою для всіх альпіністів з наступного року», – заявив Дхакал. За його словами, дані з GPS-трекера будуть перевірятися після поверненню альпініста в Катманду. Відстеження переміщень також дозволить рятувальним службам знаходити альпіністів, які потрапили в біду.

everest-4321jpg
Туризм і альпінізм є ключовими джерелами доходів в Непалі і складають 4% від національного валового внутрішнього продукту.

Джерело: http://www.reuters.com/article/us-nepal-everest-idUSKBN16R16Z