Ізраїльська компанія розробила кишеньковий GPS-антиджаммер

  Як повідомляє видання Jerusalem Post, ізраїльська компанія GPS-Dome Ltd., що працює в царині кібербезпеки, випустила в продаж “GPS anti-jammer” – кишенькового розміру ґаджет, який захищає системи на базі GNSS(глобальної навігаційної супутникової системи) від перешкод.

  Фірма ставить собі за мету звести до мінімуму ситуації, в яких власники приватних авто раптово залишаються без навігації.

  Принцип роботи приладу заснований на протидії впливу пристроїв, що створюють радіопершкоди – трансміттерів на радіочастоті, які навмисно перешкоджають роботі комунікаторів – таких як GNSS (ГЛОНАСС, GPS, BeiDou, Galileo).

  «Наш антиджаммер має бути доступним, поза як, ми розробляли його для приватного застосування, для людей які не можуть собі дозволити заплатити понад $30,000 за наявні на ринку антиджаммери розроблені для військового сектору,” – говорить гендиректор фірми-розробника Єгуда Шарар. “Глушіння  GPS-сигналу, стало розповсюдженою проблемою, через те, що на ринку з’явились дешеві пристрої для глушіння (як можна придбати в інтернеті за $30), їх застосовують здебільшого водії які не хочуть, аби маршрут та місце знаходження їх автомобіля були відслідковані та записані. При цьому радіус дії такого пристрою (джаммера) може складати сотні метрів і потенційно порушувати важливі комунікації та інфраструктурні системи ».

  “Глушилками” користуються також грабіжники вантажівок, сподіваючись загнати з їх допомогою водіїв в якесь безлюдне місце.

  Пристрій GPS-Dome веде свою «електромагнітну війну» використовуючи кероване положення нуля діаграми спрямованості – метод обробки просторового сигналу, завдяки якому глушіння зводиться нанівець .

  За словами Єгуди Шарара, цей пристрій також орієнтований на потреби автономних автомобілів, дронів та інших безпілотних транспортних засобів, робота яких безпосередньо залежить  від GNSS-систем.

Джерело: http://www.jpost.com