Нові gps-чіпи для смартфонів забезпечать точність позиціонування до 30 см

Компанія Broadcom повідомила на конференції ION GNSS + 2017, про створення першого в світі чіпа для масового використання, що підтримує новий тип глобальних навігаційних супутникових сигналів. За допомогою цього чіпа смартфони зможуть визначати місце знаходження користувача з точністю до 30 сантиметрів замість актуальних на сьогодні 5 метрів. Окрім того, даний чіп здатний працювати в закритих приміщеннях і споживає вдвічі менше енергії, аніж обладнання, яке наразі використовуються в мобільних пристроях.

GPS і інші глобальні навігаційні супутникові системи, такі як європейська Galileo, японська QZSS чи російська ГЛОНАСС, дозволяють визначати позицію, обчислюючи відстань від трьох або більше супутників. Всі ці супутники, навіть найстаріші, передають повідомлення, зване сигналом L1, який включає в себе розташування супутника, час та інші дані. Нове покоління супутників транслює складніший сигнал під назвою L5, який передається на іншій частоті доповнюючи застарілий L1. Нова технологія використовує ці сигнали для фіксації своєї відстані від кожного з супутників,залежно від того, скільки часу потрібно щоб сигнал надійшов із супутника на приймач.

Новий приймач Broadcom спочатку фіксує місце розташування за сигналом L1, а потім уточнює його за допомогою L5. Останній особливо корисний в містах, тому що набагато менш залежний від перешкод. У місті сигнали супутника часом потрапляють до приймача безпосередньо, а часом відбиваються від одної або декількох будівель. Прямий сигнал і відбитий сигнал надходять в різний часи. Приймач враховує всі ці похибки, щоб розрахувати точний час проходження сигналу. Але у випадку з L5 вони настільки короткі, що відбиті сигнали навряд чи перетинаються з прямими. Чіп приймача може ігнорувати будь-який сигнал після першого.

На ринку вже є системи, що використовують сигнали L5, але всі вони, як правило, призначені для промислових задач, наприклад, пошуку нафти чи газу. Broadcom BCM 47755 є першим у своєму роді чіпом для масового ринку, який використовує як L1, так і L5.

«Раніше на орбіті не було супутників L5, але зараз їх близько 30. Так що це відповідний момент для запуску нового обладнання настав», – заявив Мануель дель Кастільо, заступник директора з маркетингу GNSS в Broadcom.

Чіп BCM47755 з’явиться в деяких смартфонах, запланованих до виходу в 2018 році. Але Broadcom поки що не розкриває назви цих ґаджетів.

За матеріалами інтернет-ресурсу spectrum.ieee.org