Європейська навігаційна супутникова система стала глобальною

З космодрому Куру, що у Французькій Гвіані, 25 липня 2018 року стартувала ракета-носій Ariane 5, яка вивела на орбіту 4 супутника Galileo, повідомляє сайт компанії-підрядника – Arianespace

Ці чотири супутники приєднаються до 22 супутників Galileo, які вже знаходяться на орбіті. Орбітальне угруповання Galileo тепер налічує 26 апаратів, тоді як для повноцінної роботи системи досить і 24-х, забезпечує Європу високоточною навігаційною системою, аналогічною глобальній системі позиціонування (GPS) США, з моменту її введення в експлуатацію в 2017 році.

З власною супутникової мережею (GNSS) Європа припиняє покладатися на російську навігаційну систему ГЛОНАСС і супутники Navstar GPS ВВС США, говориться в заяві посадових осіб Європейського космічного агентства. На відміну від цих мереж, незалежна європейська система створена для цивільних осіб і управляється ними. Її навігаційні послуги (хоча й більш низької точності) безкоштовні для загалу, а приватні компанії можуть придбати можливості більш високої точності.

 Вартість проекту Європейської глобальної навігаційної супутникової системи  Galileo оцінюється в 10 млрд євро. Число супутників, запущених на орбіту в рамках проекту, планується довести до 2020-го року до 30, тоді у системи будуть в резерві 6 вільних апаратів.

Читати детальніше: http://www.arianespace.com/mission-update/va244-galileo-success/