GPS-моніторинг колишніх злочинців визнали не покаранням а запобіжним заходом

Верховний Суд штату Вісконсін в минулу п’ятницю ухвалив, що суддя місцевого суду не зобов’язаний був пояснювати засудженому за педофілію те, що йому доведеться носити GPS-браслет протягом всього життя, тому що «подібного роду моніторинг – лише міра суспільної безпеки, а не форма покарання», зазначає американський часопис U.S. News.

«Довічний GPS-моніторинг – це компроміс між допуском людей засуджених за сексуальне насильство в суспільний простір і примусовим лікуванням, – написав у визначенні суддя Майкл Гейблман. – З огляду на високий показник рецидивів серед сексуальних насильників, відносно незначне обмеження прав і свобод, у вигляді довічного носіння GPS-трекера – аж ніяк не є надмірним заходом безпеки для суспільства».

Штат Вісконсін ще в 2006 році прийняв закон про довічне носінні особами, засудженими за сексуальне насильство, GPS-браслета після того, як ті відбули свій термін ув’язнення. Вони, втім, мають право клопотати про припинення моніторингу після 20 років носіння в разі зразкової поведінки. Відстежування також може бути припиненим, якщо ці осби покидають межі штату.

Галас піднявся через одного з зусуджених – ДеЕнтону Малдроу. Чоловік відсидів рік у в’язниці за педофілію і мав довічно носити GPS-трекер. Однак він подав на апеляцію, мотивуючи свою вимогу тим, що суддя йому свого часу не сказав, що моніторинг буде довічним.

Читати детальніше: https://www.usnews.com/news/best-states/wisconsin/articles/2018-05-18/supreme-court-lifetime-gps-monitoring-not-punishment