"Хакерський ключ" для "зламу" власного автомобіля

  Компанія Comma.ai, створена одіозним хакером Джорджем Хоцом, (також знаний під ніком Geohot) випустила адаптер, який дозволяє збирати дані різних датчиків автомобіля. Пристрій вартістю $ 88, за словами хакера, дозволить «зламати» свій транспортний засіб.

  Справа в тому, що багато сучасних автівок обладнані допоміжними системами, які дозволяють частково або навіть повністю автоматизувати рух транспортного засобу, проте в переважній більшості випадків такі системи встановлюються виробником і не продаються окремо.

  Іноді ентузіасти намагаються самостійно автоматизувати водіння, однак для максимально безпечного пересування безпілотного авто потрібно обробляти дані з великої кількості датчиків. Автовиробники в цьому не зацікавлені, тому в відкритих джерелах складно знайти інформацію, необхідну експериментаторам. Хоц вважає, що цю проблему можна вирішити за допомогою його розробки, нового адаптера Panda.

  На відміну від більшості адаптерів на ринку, аксесуар Panda для діагностичного роз’єму OBD-II надає не тільки базову інформацію про стан двигуна і основних систем автомобіля, але також збирає велику кількість «сирих» даних. Пристроєм підтримуються стандарти CAN, LIN, і GMLAN, а також він може синхронізуватися з додатком-автореєтратором chffr, завдяки чому зміни в показаннях датчиків можна зіставити з тим, що відбувається на дорозі. Також адаптер може підключатися до комп’ютера через USB або Wi-Fi.

  Для аналізу даних пропонується використовувати програму comma cabana, яка може працювати як з адаптером Panda, так і з «автопілотом» Comma Neo.

  Стартап Comma.ai з’явився з гаражного проекту Хоца, який перетворив свою Honda Acura ILX в безпілотний автомобіль. Компанія планувала зайняти порожню нішу «зовнішніх» автопілотів з пристроєм Comma One, яке призначалося для самостійної установки на сучасні автомобілі, проте пізніше Geohot відмовився від своїх планів через загрозу великого штрафу з боку Національного управління безпекою руху (NHTSA) і Comma One перетворилася в Comme Neo – відкриту дослідницьку платформу.

Джерело: goodnews.ua