Кулі Project Loon відновили стільниковий зв'язок після урагану

Кулі проекту Project Loon довели, що вони придатні для практичної розбудови мобільної мережі. Інженери Google, які займаються проектом, повернули з їхньою допомогою мобільний зв’язок у Пуерто-Ріко, який постраждав від урагану «Марія» у вересні 2017 року.

Нищівна стихія залишила територію острова практично без стільникового зв’язку. Отримавши дозвіл відповідних органів країни, фахівці Google, які займаються проектом Project Loon, використовували повітряні кулі для відновлення в Пуерто-Ріко стільникового зв’язку. Подробиці цього запуску не розкриваються – невідомо, скільки саме куль було задіяно і яку територію вдалося охопити.

Проект Google Project Loon повинен був перейти в стадію комерційного ще більше року тому. Однак цього не сталося, і він досі знаходиться в тестовій стадії. Проект Project Loon дозволить забезпечити доступ до бездротового інтернету у важкодоступних куточках Землі за допомогою спеціальних повітряних куль. Він вже тестується на Шрі-Ланці, у Бразилії, Новій Зеландії, Австралії та Індонезії.

Кулі Project Loon відновили стільниковий зв'язок після урагану

Project Loon – це спроба до 2018 року виконати прогноз, за яким 6 млрд людей будуть в онлайні. Для цього пошуковий гігант планує запускати повітряні кулі на висоту в 20 км, звідки вони зможуть покривати більшу площу. Через те, що кулі постійно дрейфують в атмосфері і дуже великій висоті польоту, для роботи такої мережі використовується власний стандарт зв’язку. Він не сумісний зі звичними Wi-Fi і стільниковими мережами. Для підтримки напрямку польоту Google використовує складні алгоритми, щоб переміщати кулі за допомогою повітряних потоків і сонячної енергії. Для цього повітряні інтернет-станції несуть на собі необхідну електроніку, антени і сонячні панелі.

Читати детальніше: https://techtoday.in.ua/news/kuli-project-loon-povernuli-mobilniy-zv-yazok-pislya-katastrofi-80672.html