Квантовий “компас” на зміну GPS

Дослідники з Імперського коледжу Лондона та компанії M Squared створили так званий квантовий компас, який зможе працювати в умовах, де GPS виявляється безсилою. Цей пристрій вже практично готовий для використання.

Для жодного з нас не секрет, що основною проблемою сучасної навігації є ​​залежність від зовнішніх факторів. Незалежно від того, наскільки широким є покриття тієї чи іншої супутникової навігаційної системи (GPS, GLONASS, BeiDou чи Galileo), якщо з’являються перешкоди чи проблема в роботі окремих супутників, вона стає абсолютно неефективною. Більш надійним рішенням для навігації, на думку британських дослідників, є квантовий акселерометр, який дозволить повністю відмовитися від використання в навігації супутників або стаціонарних точок відправки і прийому сигналу.

В основі технології лежить субатомний ефект магнітного поля Землі, яке вловлюється приладом і дозволяє визначати місце розташування в будь-якій точці земної кулі. Суть роботи винаходу полягає в наступному: квантовий акселерометр використовує лазери для охолодження атомів до надзвичайно низьких температур, після чого визначає властивості квантової хвилі цих атомів, коли вони реагують на прискорення, що в результаті дозволяє з великою точність визначати місце розташування об’єкта.

На жаль, габарити і енергоспоживання новинки залишають бажати кращого і явно не підійдуть для використання в смартфоні. Початковий прототип квантового акселерометра призначений для використання в кораблях, поїздах та інших великих транспортних засобах. Залишається сподіватись, що проект продовжить свій розвиток і в подальшому ми побачимо рішення, яке здатне поміститися в форм-фактор ґаджета масового вжитку.

За матеріалами: https://root-nation.com/news-ua/it-news-ua/ua-windows-10-mobile-update/