Китай розробляє низькоорбітальну систему навігації

Китайські дослідники працюють над створенням низькоорбітальної супутникової навігаційної системи, що особливо буде корисною для розвитку безпілотного транспорту, повідомляє китайська інформаційна аґенція XINHUA.

Йдеться про низькоорбітальну систему супутникової диференціальної навігації (SBAS), яку розробляє Китайська корпорація аерокосмічної науки і техніки (CASC). Система буде діяти на основі низькоорбітального мікро наносупутників, перший з яких був запущений в космос разом з чотирма метеорологічними супутниками “Фен’юнь-3” в листопаді 2017 року.

Супутник здатний виконувати позиціонування з точністю до сантиметра за п’ять хвилин. Завдяки цьому супутникова низькоорбітальна система SBAS може здійснювати високоточне позиціонування як на морі, так і у віддалених гірських районах, а також передавати дані наземним станціям стеження. Система SBAS вважається ідеально підійде для управління безпілотним транспортом, в першу чергу, завдяки її низькій собівартості і глобальному охопленню.

Очікується, що низькоорбітальна система SBAS зможе також застосовуватися для дронів сільгосппризначення і моніторингу гірських зсувів.

Читати детальніше: http://www.china.org.cn/business/2018-05/27/content_51524971.htm