Китай розробляє власну системи супутникової навігації

  В 2000 році в Китаї започаткували розробку системи супутникової навігації Beidou. Тим самим Пекін вийшов на світовий ринок до таких гігантів супутникових систем як ГЛОНАСС – радіонавігаційна система створена за підтримки уряду Російської Федерації, Galileo – супутникова системи навігації Європейського Союзу та Європейського космічного агентства та GPS – cистема глобального позиціонування, розроблена на замовлення військового відомства Управління Оборони США. З того часу КНР з певною періодичністю здійснює запуск супутників власного виробництва на орбіту землі.

  Як повідомляють у Пекіні – заплановане завершення місії на 2020 рік. Станом на жовтень 2012 було відправлено шість супутників протягом року, що суттєво розвинуло вже існуючи мережу супутникової навігації Китаю. Таким beidou2чином завдяки Beidou досягнуто можливості моніторингу власної території і прилеглих до неї країн. За кілька років передбачено повне покриття Азійсько-Тихоокеанського регіону а до 2020 всесвітнє покриття системою супутникової навігації Beidou. Однією з основних причин розробки власної супутникової системи стало занепокоєння китайського уряду щодо стрімкого і домінуючого розвитку cистеми глобального позиціонування США і втрат які несе КНР від цього.

  За підрахунками спеціалістів Пекін щорічно втрачає 400 мільярдів юанів, що в еквіваленті становить близько $ 63 млрд. Станом на сьогодні Китай має у своєму розпорядженні 15 супутників і на заключному етапі в 2020 році заплановано близько 35 одиниць на орбіті Землі.


Leave a Reply