Китайська пенітенціарна система впроваджує gps-моніторинг

В китайській провінції Сичуань, Пекіні та Шанхаї  близько 1300 ув’язнених тимчасово відпустили до дому, аби ті могли зустріти китайський Новий Рік в родинному колі, передає інтернет ресурс Quartz, з посиланням на місцеву пресу. Проте кожен “в’язень-відпускник” змушений вдягнути браслет з GPS-трекером.

Наглядові органи ретельно відстежували пересування в’язнів. Будь яка спроба покинути свій будинок, або зняти чи вивести з ладу пристрій, привела б до миттєвого сигналу у моніторинговому центрі, й порушника без зволікань повернули б назад у місце відбування покарання, при тому наклавши додаткові стягнення.

Святкові вакації засуджений може заслужити, виключно за зразкову поведінку, така практика передбачена китайським законодавством, однак раніше це траплялось доволі рідко. Цьогорічний масова практика безсумнівну пов’язана із впровадженням в діяльність китайської пенітенціарної системи новітніх GNSS-технологій.

Читати детальніше: https://qz.com/1205721/chinese-prisoners-wearing-tracking-devices-are-granted-temporary-freedom-for-lunar-new-year/