Nikola Tre - воднева вантажівка для Європи

Американський виробник екологічно чистих транспортних засобів Nikola Motor представив третій за рахунком вантажівка, призначений спеціально для європейського ринку. Машина отримає назву Nikola Tre, що перекладається з норвезького як «дерево» (і саме в Норвегії, у 2020 році, пройдуть ходові випробування цього тягача). На суд громадськості Tre буде офіційно представлений  на спеціальній виставці  Nikola World, що відбудеться в місті  Фінікс, штат Аризона, 16 – 17 квітня 2019 року. 

У своєму прес-релізі, компанія опублікувала деякі характеристики нової розробки:

  • запас ходу 500-1200 км (в залежності від версії);
  • час заправки 20 хвилин;
  • потужність 500-1000 к.с.
  • максимальний крутний момент 2712 Нм ;
  • акумуляторна батарея на 800 Вт;
  • система автономного управління 5 рівня.

А крім того, тягач буде відповідати всім європейським стандартам.

Виробництво Tre має стартувати в 2022-2023 роках, спільно з моделями для північноамериканського ринку, а наразі керівництво Nikola Motor визначається з місцем розміщення європейської фабрики по збірці водневих вантажівок.

Передзамовлення на “чудо-вантажівку” вже стартувало в Інтернеті. Покупці, які забажають придбати від 10 машин і більше, можуть посилати заявку на електронну пошту. Нагадаємо, що на сьогоднішній день Nikola Motor вже зібрала замовлень на водневі тягачі ні багато ні мало на 11 млрд доларів.

Цікавим фактом є й те,що цей американський виробник тісно співпрацює з норвезькою компанією Nel Hydrogen в питанні створення водневих заправних станцій для США. Очевидно, що ці напрацювання будуть використані і на європейському ринку. До 2028 року Nikola Motor планує відкрити понад 700 водневих АЗС в США і Канаді, кожна з яких буде розрахована на виробництво і заправку від 2000 до 8000 кг водню. В Європі мережу таких станцій розраховують почати розгортати в 2022 році, щоб покрити магістральні шляхи більшості європейський країн до 2030 року.

Джерело: https://itc.ua/news/nikola-motor-predstavila-svoy-tretiy-vodorodno-elektricheskiy-gruzovik-nikola-tre-prednaznachennyiy-spetsialno-dlya-evropeyskogo-ryinka/