Нові правила дорожнього руху

  З понеділка 15 квітня 2013 р. набуває чинності нова редакція правил дорожнього руху (ПДР), що ухвалена на засіданні уряду 11 лютого. Передусім нововведення стосуються застосування технічних засобів регулювання дорожнього руху, впровадження європейських зразків дорожніх знаків і дорожньої розмітки. Про це під час прес-конференції сказав начальник Центру безпеки дорожнього руху при МВС Сергій Будник, передає УНН.

  Ось деякі основні положення ПДР, що необхідно знати для того щоб уникнути штрафних санкцій:

  • Правила дорожнього руху доповнено новими термінами:  “автопоїзд (транспортний состав)”, “газон”, “денні ходові вогні,” “залишення місця дорожньо-транспортної пригоди”, “маневрування (маневр)”, “острівець безпеки”, “удосконалене покриття”.
  •    Уточнено терміни: “водій”, “регулювальник”, “темна пора доби”.
  • З метою підвищення безпеки дорожнього руху на дорогах поза населеними пунктами в осінньо-зимовий період пункт 9.8 доповнено вимогою щодо обов’язкового руху транспортних засобів з увімкненими фарами ближнього світла чи денними ходовим вогнями у будь-який час за межами населених пунктів у період з 1 жовтня до 1 травня.
  • Заборонено встановлення на проїзній частині предметів, що перешкоджають проїзду чи паркуванню транспортних засобів, за винятком деяких випадків (оформлення ДТП; дорожні роботи; обмеження руху, та інші випадки передбачені законодавством)
  • Встановлено пріоритет дорожніх знаків перед дорожньою розміткою. Крім того, дорожні знаки не повинні бути закриті від огляду будь-якими перешкодами навіть частково і повинні бути розміщені не вище 6 метрів над рівнем дороги і повинні бути видні за 100 метрів. Якщо знак встановлений на узбіччі дороги ширше однієї смуги, він дублюється на розділювальній смузі.
  • темним часом доби є «частина доби від заходу до сходу сонця». Раніше було передбачено, що це період від кінця сутінків (30 хвилин після заходу сонця) до початку ранкових сутінків (30 хвилин до сходу).
  • З правил також прибрали пункт, який вказує на те, що обгін можливий тільки зліва по ходу руху. “Це суперечило логіці та самому поняттю обгону, оскільки необхідно було виїжджати на смугу зустрічного руху. А от справа є смуга у попутному напрямку. Але обганяти справа по узбіччю дороги не дозволяється, як і раніше”,- зазначив С.Будник, Начальник Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем Міністерства внутрішніх справ України.
  •  Посилено вимоги до проїзду транспорту повз транспортні засоби з розпізнавальним знаком “Діти”, які зупинилися для посадки-висадки дітей. Водії, які рухаються по сусідній смузі, обов’язково повинні знизити швидкість, а в разі необхідності – зупинитися для запобігання наїзду на дітей, що виходять з автобуса.
  • Розмітка ж буде п’яти кольорів: біла, жовта, синя, оранжева і біло-червона.

  Детальніше із нововведеннями можна ознайомитись на сайті Департаменту ДАІ УМВС України.

  Разом із тим в ДАІ запевняють, що в перший місяць нових ПДР штрафувати за їх порушення не будуть.


Leave a Reply