Новий стандарт часу для глобальних супутникових навігаційних систем

Оператори глобальних навігаційних супутникових систем, таких як американська GPS, європейська Galileo, китайська BeiDou та російська ГЛОНАСС обговорюють можливість використання єдиного стандарту часу.

В даний час кожна навігаційна система спирається на свій національний стандарт часу, який щодоби звіряється із загальносвітовим еталоном, що знаходиться в Парижі. У 20-х числах червня оператори GNSS-систем обговорювали питання про перехід на єдиний час в ході зустрічі у Відні на підготовчому засіданні міжнародного комітету з глобальних навігаційних супутникових систем (International Committee on Global Navigation Satellite Systems – ICG).

Обговорювана проблема передбачає введення нової опорної шкали часу, яка забезпечить більш оперативний обмін даними при синхронізації системних шкал часу глобальних навігаційних супутникових систем.

Питання про перехід всіх систем на єдиний стандарт часу вперше підняли представники Європи. Вони представили своє бачення питання влітку, а потім в кінці 2017 року, запропонувавши створити Мультисистемний єдиний час (Multi GNSS Ensemble Time) або Координатний час глобальних супутникових навігаційних систем (GNSS Time Coordinated). Це необхідно, як вважають автори пропозиції, оскільки зараз час на борту супутників кожної системи трохи відрізняється. Ця різниця, на перший погляд сміховинна, вона становить наносекунди. Але за цей час супутник пролітає значну відстань, тому при роботі з декількома системами розбіжність шкал часу компенсується з допомогою спеціальних поправок.

Проте деякі скептики вважають, що дана ініціатива навряд чи буде підтримана. По-перше, тому що задача узгодження стандартів часу вирішується на програмному рівні в будь-який навігаційній апаратурі споживача, що використовує приймач з сигналами мульти-GNSS. По-друге, на це, швидше за все, не погодяться силові структури тих країн, де GNSS є системами подвійного призначення.

Читати детальніше: https://chelorg.com/2018/06/24/satellite-systems-gps-and-glonass-are-going-to-move-to-a-single-time/