Пентагоні розроблятиме альтернативу GPS

Пентагон поставив за мету розвивати альтернативні системи глобального позиціонування і навігації на випадок, якщо діюча супутникова система GPS буде атакована або знищена. Це випливає зі звіту Пентагону про перспективи розвитку космічних сил країни, повідомляє часопис Корреспондент.net.

“Зусилля Міністерства оборони з розвитку космічного потенціалу будуть зосереджені на альтернативних системах позиціонування, навігації та визначенні за часом в умовах придушення GPS”, – йдеться в документі.

У Пентагоні вже не раз висловлювали стурбованість можливими діями Росії або Китаю зі знищення чи придушення американської супутникової системи глобального позиціонування GPS,  особливо враховуючи те, що ці дві країни вже використовують власні системи глобальної навігації, у тому числі й у військових цілях. У звіті не уточнюється, які системи і за які терміни можуть бути розроблені як альтернатива GPS.

Документ також передбачає створення чотирьох підрозділів у рамках космічних сил США. До них відносяться нове бойове командування, об’єднане Агентство із закупівлі супутників для використання у військових цілях і бойовий склад ВКС, Агентство з космічного розвитку і сили космічних операцій.

Нагадаємо, що перед тим віце-президент США Майк Пенс оголосив, про створення військового Міністерства з питань космосу до 2020 року (поряд з діючими Міністерством ВПС і Міністерством ВМС). За словами глави Білого дому, США націлені на лідерство в космосі і не має наміру поступатись Китаю чи Росії.

Читати детальніше: https://ua.korrespondent.net/world/3999492-u-ssha-planuuit-stvoryty-alternatyvu-GPS