Перший супутник GPS III стартує на орбіту

У вівторок, 18 грудня, компанія Lockheed Martin готується відправити на орбіту GPS III SV01 – перший космічний апарат нового покоління – сімейства GPS III, повідомляє інформаційна аґенція The Associated Press.

Супутник запустять із мису Канаверал, штат Флорида, на борту ракети SpaceX Falcon 9, повідомляє AP.

Це перший з 32 запланованих супутників GPS III, які замінять старі апарати, які зараз знаходяться на орбіті.

Запуск відбудеться після декількох місяців затримок. Як запевняють в Lockheed Martin, нове покоління супутників GPS необхідно для забезпечення більшої точності, безпеки і універсальності. Але деякі з широко рекламованих функцій не будуть повністю доступні до 2022 року через проблеми в супутній програмі з розробки нової системи наземного управління супутниками.

Системою GPS в усьому світі користуються 4 мільярди людей. Попри те, що вона була розроблена військовими США, які до цього часу проектують, запускають і експлуатують ці супутники зв’язку – всього їх 31.

За словами розробників, GPS III буде в тричі точніші і матиме значно кращий потенціал у боротьбі з перешкодами, в порівнянні з апаратами передніх поколінь. Сьогодні цивільні GPS-приймачі мають точність в межах від 3 до 10 м, залежно від умов прийому супутникового сигналу. Очікуються, що з новими супутниками цивільні приймачі можуть підвищити свою точність до діапазону від 1 до 3 метрів.

Час експлуатації супутника нового покоління збільшили до 15 років, що на 25% довше терміну експлуатації наявних супутників GPS.

GPS III також забезпечить новий цивільний сигнал, сумісний з навігаційними супутниками інших країн, такими як система «Галілео». Це означає, що цивільні приймачі, здатні приймати новий сигнал, зможуть «спіймати» більше супутників і в результаті отримати більш точні навігаційні дані.

Створення першого супутника GPS III завершилося на 2,5 роки пізніше початкових планів, а розробка нової системи наземного контролю, яка отримала назву OCX, відстає від графіка ще більше — вже щонайменше на чотири роки.

Для запуску супутника GPS III SV01 використовують останню версію ракети Falcon 9. За наявними даними, компанія SpaceX не має наміру повертати на Землю її перший ступінь.

Читати детальніше: https://apnews.com/b05b1b6d22ec4058bf7419744205104b