Проект Treasure: європейці удосконалюють супутникову навгацію

  Європейське космічне агентство зайнялося розробкою нової високоточної системи супутникової навігації, яка буде стійка до перешкод і забезпечить точність позиціонування в кілька сантиметрів в режимі реального часу. Як пише часопис GPSworld, розробка системи ведеться в рамках проекту Treasure. Основні дослідження проводить британський Університет Ноттінгема.

  Сьогодні діють чотири системи супутникової навігації, що розвиваються США, Росією, Китаєм і Євросоюзом, а саме системи GPS, ГЛОНАСС, BeiDou і Galileo. Ці системи використовують для передачі сигналів частотний діапазон від 1176,45 до 1575,42 мегагерц. У сигналі супутників передається точний час для синхронізації приймачів, що отримують сигнал для обчислення розташування і швидкості.

  Сучасні системи супутникової навігації мають відносно невисоку точність, від одного до десяти метрів. Точність визначення місця розташування може погіршуватися  – вона залежить від кількості супутників, з яких приймається сигнал, від погодних умов чи від сонячної активності.

  Новий проект Treasure передбачає розробку універсального чіпа-приймача, який зможе одночасно приймати сигнали всіх наявних систем навігації. Сьогодні поширені універсальні чіпи працюють тільки з двома системами, наприклад, з GPS і ГЛОНАСС або ГЛОНАСС і BeiDou.

  Одночасне використання сигналів від різних систем супутникової навігації дозволить дещо компенсувати вплив стану атмосфери і сонячної активності. Це стане можливим завдяки тому, що при одних і тих же станах атмосфери сигнали від однієї системи будуть швидко розсіюватись, в той час як від іншого – практично без втрат досягати абонентських приймачів.

  Крім універсального чіпа в рамках проекту Treasure дослідники мають намір розробити нові моделі коригування помилок позиціонування і алгоритми обчислення положення в просторі. Крім того, планується створити систему збору та аналізу даних, яка дозволить відстежувати стани атмосфери і прогнозувати їх розвиток, що також дозволить підвищити точність позиціонування.

  Проект Treasure розрахований на чотири роки. Обсяги його фінансування не уточнюються. Розробка є частиною більш масштабної аерокосмічної програми Євросоюзу Horizon 2020 року, яка передбачає розробку найрізноманітніших технологій, систем і апаратів/

Джерело: http://gpsworld.com/eu-project-to-seek-treasure-in-multi-gnss-positioning/