"Розумний" GPS-браслет захистить у випадку нападу та насильницьких дій

В університеті Алабама, що в Бірмінгемі розробили спеціальний “розумний” GPS-браслет для захисту від нападників, повідомляє ГРОМАДСЬКЕ, з посиланням на сайт університету.

При нападі браслет передасть сигнал тривоги з GPS-координатами в службу порятунку. А до того ж, пристрій видаватиме пронизливий звук та вмикатиме червоний стробоскопічний світловий сигнал. Розробники вважають, що навіть це вже може відлякати зловмисника, а крім того, звуки привертатимуть увагу людей, які зможуть допомогти потерпілому.

Пристрій влаштований так, що постійно моніторить життєві показники носія – кров’яний тиск, температуру та його розташування у просторі. Програма здатна навчатися: вона підлаштовується до параметрів користувача і може відрізняти, в яких випадках людина знаходиться у критичному стані, а коли, наприклад, просто забилася, або спить. Браслет, наприклад, сприйматиме як небезпеку, раптовий біг, втім він здатний відрізняти ранкову пробіжку від втечі. Також гаджет вмикатиме тривогу, якщо власник різко впаде і не рухатиметься певний час.

Такий GPS-браслет можна під’єднати до смартфона з допомогою Bluetooth й відправити сигнал про допомогу будь-кому зі списку контактів.

Такий гаджет може бути використаний і в інших ситуаціях, наприклад в процесі догляду за людьми похилого віку чи дітьми. Розробники вважають що вартість браслету складатиме менше $ 40.

Читати детальніше: https://hromadske.ua/posts/v-ssha-stvoryly-zakhysnyi-braslet