В Японії створюють 3D-мапи швидкісних шосе для безпілотних автомобілів

  Mitsubishi Electric, Zenrin і дев’ять великих японських автовиробників займуться тривимірним картографування швидкісних шосе. Для цього компанії заснували спільне підприємство Dynamic Map Planning, повідомляє Nikkei Asian Review.

  Безпілотні автомобілі пересуваючись дорогами загального користування, крім різноманітних датчиків, камер, радарів і лідарів, також покладатимуться на GPS-позиціонування і мапи місцевості. При цьому традиційні двовимірні мапи не дають точної інформації про розташування об’єктів на дорозі, для цієї мети краще підходять 3D-мапи, які дозволяють враховувати реальний стан об’єктів в просторі.

020de1d8e82dd5bab112c7439af81531

  В рамках першого етапу робіт Dynamic Map Planning, в яких братимуть участь Toyota, Nissan, Honda, Mazda, Mitsubishi Motors, Suzuki, Fuji Heavy Industries, Isuzu і Hino, будуть створені 3D-мапи 300 кілометрів головних швидкісних магістралей країни. Для цього будуть використовуватися спеціально обладнані автомобілі з устаткуванням, розробленим Mitsubishi Electric.
Побудовані таким чином 3D-мапи будуть містити в собі інформацію про дорогу, необхідну для повноцінного пересування безпілотних автомобілів навіть в умовах недостатньої видимості. Наприклад, на 3D-мапах буде інформація про дорожнє полотно, розмітку, світлофори, знаки, вертикальні перешкоди, пішохідні переходи та інші об’єкти. Після першого етапу Dynamic Map Planning займеться подальшої оцифруванням японських доріг. Загальна протяжність швидкісних доріг Японії становить 30 тисяч кілометрів, і їх планують оцифрувати до 2020 року, щоб безпілотні автомобілі могли пересуватися дорогами загального користування вже під час Олімпійських ігор в Токіо.

Джерело: http://asia.nikkei.com/Tech-Science/Tech/Japan-to-develop-3-D-maps-for-self-driving-cars?page=1