Системи B2V від Nissan здатна відгадувати наміри водія

Останнім часом багато компаній працюють над розробками технологій для автомобілів-роботів, які могли рухатися повністю самостійно, і  в цьому напрямку досягнуто помітних успіхів. Однак паралельно з цим розробляються напівавтоматичні технології, призначені надавати максимальну допомогу водієві. Ці розробки мають на меті спростити процес керування і зробити його більш безпечним. Про одну з таких технологій нещодавно оголосили представники компанії Nissan. Мова йде про спеціальний інтерфейс між мозком водія та комп’ютером автомобіля, який отримав назву Brain-to-Vehicle  (B2V). Завдяки цьому інтерфейсу система буде здатна визначити те, що має намір зробити водія в наступний момент, і виконуватиме цю дію на долю секунди раніше, ніж це може зробити сама людина.

Для роботи системи B2V, в її нинішньому вигляді дослідної моделі, потрібно, щоб водій одягнув спеціальну “шапочку” з електродами, через які вимірюються сигнали мозкової діяльності, які розшифровуються комп’ютером системи. Спираючись на даних розшифровки, система може виявити ознаки дій, які збирається зробити водій у наступну мить, наприклад, поворот керма або натискання на педаль гальма. І як тільки достовірність передбачуваних системою дій перевищує заданий поріг, ці дії виконуються автоматично.

Такий підхід, як показали експерименти, дозволяє виконати дії на 0,2 – 0,5 секунди раніше, ніж це зможе зробити сам водій. З людської точки зору це дуже малий проміжок часу, але в деяких крайніх ситуаціях і такого проміжку достатньо, щоб уникнути катастроф і врятувати людські життя. Більше того, водії, що брали участь у випробуваннях системи Brain-to-Vehicle, стверджують, що випереджувальні дії системи практично не помітні для них.

Поки система на базі інтерфейсу B2V була випробувана лише на спеціально обладнаному автомобілі, який пересувався по одному з полігонів компанії Nissan. Але на виставці CES 2018, яка розпочнеться наступного тижня у Лас-Веґасі, система буде встановлена ​​на автомобільному симуляторі, і всі охочі на експозиції самі зможуть спробувати її в роботі.

Джерело: https://www.nbcnews.com/mach/science/nissan-paves-way-cars-read-your-mind-ncna834811