Tesla Semi – найбезпечніша та найзручніша вантажівка

Нещодавно, у Лос-Анджелесі нарешті, відбулась довгоочікувана презентація вантажівки Tesla Semi. Своє дітище представив, особисто, легендарний засновник і керівник  компанії – Ілон Маск. Він стверджує, що Semi – найбезпечніша та найзручніша вантажівка.

Вантажівка є останнім доповненням до бачення Маска повністю електрифікованого світу, де автомобілі, вантажівки та будинки живляться від чистої енергії.

У Tesla Semi немає бензинового двигуна або трансмісії, тому теоретично потребує менше обслуговування, ніж звичайна вантажівка.Чотири незалежні двигуни забезпечують максимальну потужність і прискорення і вимагають більш низьких витрат енергії на милю.Від 0 до 60 миль (96,5 км) розганяється за 5 сек. (і за 20 секунд при перевезенні 80 тис. фунтів – більше 32 тонн).

Tesla Semi – найбезпечніша та найзручніша вантажівка

Виступаючи на сцені, Маск описав специфікації напів-причепа: автомобіль має дальність 500 миль (804,6 км). ” Ми розробили вантажівку Tesla, щоб вона був як куля, – сказав Маск, – Вантажівка фактично сама, передбачає, коли їй необхідно провести тех-обслуговування, і повідомить вас заздалегідь”. Він також прорекламував довговічність лобового “броньованого скла”.

Серійне виробництво вантажівок Tesla Semi почнеться у 2019 році.

Вантажівка в повному обсязі не автономна, але у неї є система розширеного автопілоту Tesla, яка включає автоматичне екстрене гальмування, виявлення смуги руху та попередження про виїзд зі смуги. У вантажівки є ще кілька автоматичних функцій безпеки. Зовнішні камери зменшують сліпі зони і допомагають з виявленням об’єктів. Semi також обладнана датчиками, які можуть виявляти нестабільність і налаштовувати кожне колесо індивідуально.

Ілон Маск похвалився, що його Tesla Semi має 400 миль запасу пробігу після 30-хвилинної зарядки.”Поки ви закінчите обідню перерву, вантажівка буде готова до роботи. Ви не чекатимете, поки вона почне заряджатися, – сказав він.”

У даний час компанія працює над розширенням мережі Supercharger, тому буде достатньо станцій для “заправки” вантажівок Semi до моменту їх масової появи на дорогах.

Детальніше: http://fakty.ictv.ua/ua/lifestyle/auto/20171117-ilon-mask-predstavyv-vantazhnyj-avtomobil-tesla-semi/