У ФРН пропонують перевозити небезпечні вантажі в контейнерах з GPS-передавачами

У Німеччині пропонують зробити жорсткішими правила перевезення контейнерів, які містять небезпечний вантаж. Ідеться про те, аби обладнувати їх GPS-передавачами. Якщо під час перевезення морем трапляється аварія, контейнер буде легко знайти. Такі пропозиції висловили міністр охорони довкілля землі Нижня Саксонія Олаф Ліс (Olaf Lies) та організація Greenpeace, повідомляє міжнародний інформаційний портал Deutsche Welle

Дискусія навколо правил перевезення небезпечних вантажів спалахнула після того, як у Північне море 2 січня змило понад 270 контейнерів із різними товарами, які перевозило судно MSC Zoe. За оновленими даними, два з цих контейнерів містили небезпечні речовини.

У Нідерландах розпочали розслідування інциденту. В міністерстві інфраструктури та водних ресурсів країни заявили, що мають намір змусити швейцарську судноплавну компанію MSC відшкодувати збитки. У компанії ж кажуть, що тісно співпрацюють з нідерландськими та німецькими органами, а також взяли на себе значну частину робіт з пошуку контейнерів та прибирання узбережжя.

На берегах німецького острова Боркум тим часом знайшли десятки запакованих телевізорів із плоским екраном, які перебували у контейнерах. На нідерландському острові Схірмонніког прибирати винесений на узбережжя вантаж допомагають близько сотні солдатів. 3 січня на цьому острові знайшли 25-кілограмовий мішок із органічним пероксидом, а згодом іще один. Органічний пероксид – це токсичний порошок, який легко спалахує. Профільні відомства Нідерландів і Німеччини закликали громадян не наближатися до підозрілого вантажу й не торкатися його. До того ж, якщо у Нідерландах підбирання людьми втраченого майна з кораблів дозволено, то в Німеччині такі дії караються. 

Донині на береги нідерландських островів винесло 20 контейнерів. У німецьких водах знайшли 10. Витягнути контейнери з моря складно, тому що вони переповнені водою й дуже важкі. Окрім того, почасти їх знаходять на мілині, куди не можуть зайти великі кораблі. Багато контейнерів після затоплення водою йдуть на дно. Контейнери були наповнені переважно меблями, іграшками, автозапчастинами й телевізорами.

Читати детальніше: goo.gl/EKcYzy