Вантажний причіп, що виробляє електроенергію - нова розробка від Bosch

В рамках міжнародної виставки комерційного автотранспорту у Ганновері, яка проходила минулого місяці, компанія Bosch представила як може виглядати майбутнє вантажних перевезень: електричний напівпричіп, який виробляє енергію за рахунок рекуперації.

Суть ідеї полягає в тому, щоб обладнати осі напівпричепа електродвигуни SMG180 та інтегрувати в причіп акумуляторні батареї, які будуть зберігати вироблену енергію. З таким удосконаленням осі зможуть генерувати енергію під час гальмування і заряджати нею акумулятори. Використання цієї технології для причепів-рефрижераторів дозволить економити до 10 000 євро на рік. За підрахунками Bosch, якщо холодильна установка буде працювати на енергії, накопиченій за допомогою рекуперативного гальмування, це дозволить економити до 9 000 л палива на рік.

Згенерована енергія також, може використовуватися для потреб тягача, й відповідно, знизити витрати палива. А будь-яка економія палива скорочує викиди вуглекислого газу в атмосферу.

Також ця технологія також відкриває нові можливості для перевізників, які здійснюють доставку товарів у продуктові магазини. На електрифікованих причепах-рефрижераторах доставку можна здійснювати рано вранці і пізно вночі, не турбуючись про шум, який видає дизельний рефрижератор.

Система доступна для використання як на нових причепах, так і для модернізації наявних. Потенційний попит на такі системи величезний. Тільки у Європі щороку реєструють приблизно чверть мільйона причепів з дозволеною максимальною масою понад 10 т. При цьому кожен п’ятий причіп обладнаний холодильною установкою.

Крім того, ця розробка компанії Bosch має на меті подальшу автоматизацію причепів. В перспективі такий “електрифікований” причеп можна буде навчити самостійно паркуватися без участі фури і водія. Досить буде обладнати його системою автономного управління, і вантаж зможе самостійно знайти собі місце на парковці або під’їхати до потрібного навантажувального вікна на логістичному складі.

Читати детальніше: https://vido.com.ua/article/19907/bosch-elektrifikuie-napivprichepi/