Volvo Vera - вантажівка майбутнього

Вантажівка без водія,чи навіть кабіни – це не така вже й далека перспектива, що доводять конструктори із Volvo Trucks. Volvo Vera – концепт автономного електротягача, який більше нагадує суперкар, аніж вантажівку. Ваговоз оснащений системою автопілота і під’єднаний до хмарного сервісу та центру управління, а розташування своє здатний визначати з точністю до сантиметра.
 Ця розробка призначена для регулярних і часто повторюваних поїздок, яким властиві відносно невеликі відстані, великі обсяги вантажів і висока точність доставки. Типовим прикладом таких транспортних завдань є рейси між логістичними пунктами, але можливі й інші варіанти.
 Проект включає в себе автономні, підєднані електричні транспортні засоби Volvo Vera і центр управління транспортом. Електровантажівка укомплектована трансмісією і акумуляторним блоком того ж типу, що застосвуються в комерційних електричних вантажних автомобілях Volvo Trucks. За своїм форматом новинка повністю сумісна з існуючими вантажними автомобілями і причепами.
 Volvo Vera буде обладнана системами автономного керування і підключена до хмарного сервісу та центру управління транспортом. Вантажівка буде здатна визначати своє поточне місцезнаходження з точністю до сантиметрів, детально відстежувати і аналізувати навколишнє середовище, що дозволить точно відслідковувати, що відбувається з іншими учасниками дорожнього руху і реагувати на їх дії.
 У свою чергу центр управління транспортом контролює рейс і визначає положення кожного транспортного засобу, заряд акумуляторів, вміст вантажу, експлуатаційні вимоги і ряд інших параметрів. Як і у випадку з промисловим виробництвом, швидкість і хід роботи будуть налаштовуватись, щоб уникнути непотрібного очікування і підвищити точність доставки.
Таким чином можна буде звести до мінімуму витрати у вигляді буферних запасів і збільшити доступність. Робота транспортних засобів, що курсує по одному і тому ж маршруту, координується таким чином, щоб створити оптимальний потік. За заявою виробника, концепт Volvo Vera буде доопрацьовуватися спільно з обраними клієнтами, які працюють в пріоритетних галузях.

Читати детальніше: https://itc.ua/news/volvo-trucks-predstavila-avtonomnyiy-bezkabinnyiy-elektrogruzovik-vera-dlya-regulyarnyih-poezdok-na-nebolshie-rasstoyaniya/