Всі нові авто в ЄС мають бути обладнані системою eCall

З 31 березня всі виробники транспортних засобів у Євросоюзі повинні в обов’язковому порядку встановлювати  пристрої з виклику екстрених служб – eCall,  на всіх нових моделях легкових автомобілів і легких фургонів, зазначає електронне видання Європейська правда з посиланням на офіційний сайт Європарламенту.

Система eCall – це європейська система автоматичного оповіщення про дорожньо-транспортні пригоди екстреної служби 112. На кожному новому транспортному засобі має бути встановлений спеціальний бокси, який спрацьовує у випадку аварії та автоматично відправляє до місцевого центру екстреної служби 112 пакет інформації, що включає мінімальний набір даних: дата та час активації, географічні координати, курс, дані про транспортний засіб та провайдера зв’язку. Одночасно автоматично встановлюється телефонний зв’язок з салоном авто. Також можлива передача додаткової інформації з бортового комп’ютеру машини.

Ця інформація дозволить рятувальникам відразу визначати тип і розмір рятувальної операції, швидше прибувати на місце події і зменшить наслідки травм для постраждалих.

Експерти Єврокомісії сподіваються, що система eCall буде рятувати понад 2500 життів щороку і знизить число людей, які отримали серйозні пошкодження внаслідок ДТП, на 15%.

Закон про запровадження eCall був ухвалений в Європарламенті ще у 2015 році. Євродепутати також зобов’язали Єврокомісію оцінити протягом трьох років після весни 2018 року, чи необхідно впроваджувати систему eCall в інші транспортні засоби, такі як автобуси або вантажні автомобілі.

Читати детальніше: https://www.eurointegration.com.ua/news/2018/03/26/7079330/