Як покращити роботу громадського транспорту

  Міський транспорт однозначно потребує заходів підвищеного контролю. За словами експертів ринку навіть при невисоких цінах на проїзд транспортні підприємства повинні заробляти. В тім ситуація є протилежною, а все через неможливість здійснювати контроль за рухом автобусів у режимі реального часу. Водії не завжди їздять за встановленим маршрутом, особливо у час пік, надто довго стоять на кінцевих зупинках тощо. Як наслідок – перевитрати пального та порушення у графіках руху. Вирішити такі проблеми власнику автопідприємства допоможе система моніторингу транспорту. Завдяки GPS трекерам можна визначити реальне місце знаходження автобуса на маршруті, швидкість його руху, кількість та тривалість зупинок і вжити відповідних заходів. Приклад використання такої технології у Львові, де до кінця року планують ввести Єдину Систему Управління Міським Транспортом (ЄСУМТ). За попередніми підрахунками це дозволить заощадити до 50 відсотків коштів потрібних на експлуатацію автобусів. Розробкою і реалізацією такої системи займається наша компанія. Проект організовано з ініціативи Львівської міської адміністрації в рамках програми «розумне місто». Вона передбачає модернізацію інфраструктури міста з використанням новітніх ІТ рішень: оновлення комунікацій, світлофорів та управління рухом.

  Фактично такі рішення актуальні для всіх підприємств з великим автопарком, логістичних компаній, інкасаторських перевезень, таксі, кур’єрських фірм тощо.

  У Європі систему моніторингу транспорту використовують уже давно, однак майбутнє за словами експертів, за технологією безпілотного управління транспортом. Такі автобуси дозволять власникам підприємств заощаджувати до 60 відсотків витрат, адже не потрібно платити зарплати водіям. Крім того безпілотники рухатимуться виключно вздовж промаркованого спеціальними магнітними мітками маршруту.

  Інший цікавий проект від Google – спеціальний стандарт розкриття інформації про міський транспорт. Щоправда діє він у чотирьох американських містах і двох європейських, їхні мешканці можуть за допомогою спеціальних карт Google стежити за рухом міського транспорту в реальному часі. Відтак знати коли і який автобус приїде на зупинку, а також спланувати маршрут з врахуванням пересадок в чужому місті.


Leave a Reply