Запрацювала Європейська супутникова система навігації "Галілео"

  Європейська супутникова система навігації “Галілео” у четвер, 15 грудня, почала функціонувати, повідомили в Європейській Комісії. “Сьогодні “Галілео”, яка є найточнішою системою супутникової навігації в світі, стала реальністю”, – заявила європейська комісарка з питань внутрішнього ринку та послуг, промисловості, підприємництва та малого і середнього бізнесу Ельжбета Беньковська, інформує AFP.

  Наразі у системі “Галілео” нараховується 18 супутників, тому нечіткий сигнал посилюватиметься за допомогою супутників американської системи GPS. Планується, що до 2020 року, завдяки виведенню на орбіту більшої кількості її супутників, система поступово стане повністю самостійною та функціональною. На орбіту за цей час виведуть 30 супутників “Галілео”.

  Розробники “Галілео” запевняють, що їхня система буде точнішою, ніж GPS, і забезпечить європейцям незалежність від американської GPS, російської ГЛОНАСС і перспективної китайської Compass. Введення системи в експлуатацію спочатку планувалося на 2008 рік.

  “Галілео” – спільний проект супутникової системи навігації Європейського Союзу і Європейського космічного агентства. Крім країн ЄС в проекті беруть участь Китай, Ізраїль, Південна Корея та Україна. Крім того, ведуться переговори з представниками Аргентини, Австралії, Бразилії, Чилі, Індії, Малайзії. Загальні витрати оцінюються приблизно в 10 млрд євро.

Джерело: http://www.dw.com/uk